tulevased elektrilised Renault’d kuni 2025. aastani - المعرفة

tulevased elektrilised Renault’d kuni 2025. aastani

tulevased elektrilised Renault’d kuni 2025. aastani
جوجل بلس

Elektrikontseptsioon Renault 5 2021. aasta prototüüp

Renault’ elektriprogrammis järgmisteks aastateks: nii Scénicu taaselustamine kui ka R5 ja 4L naasmine.

See on tehtud, alates 2030. aastast on Renault Euroopas 100% elektribränd. Valik pööratakse seega mõne aasta pärast pea peale! Pärast elektrilise Mégane’i tulekut tuleb aga oodata järgmist suurt uudist, mille projektid sündisid või vaadati üle Luca de Meo saabudes 2020. aasta keskel. Auto projekteerimine võtab aega. Kõigist oodatuim, elektriline R5, valmib seega 2024. aasta alguses. Automobile Propre teeb kokkuvõtte käimasolevatest arendustest.

Renault Kangoo E-Tech – 2022. a

Uus elektriline Kangoo Van jõudis just esindustesse. Uus selle põlvkonna jaoks: üksikisikutele mõeldud Kangoo on saadaval ka elektrilisena. Peaksime leidma 90 kW mootori ja 45 kWh aku, mille sõiduulatus WLTP kombineeritud tsüklis on 300 km lähedal.

Loe ka
Test – Renault Kangoo Van E-Tech Electric, pika autonoomiaga elektrikaubik

Renault Traffic E-Tech – 2023. a

Kangoo Van ja Master on olnud elektrilised juba paar aastat. Kummalisel kombel pole Trafficul veel selleks õigust. Aga see parandatakse varsti. Renault valmistab ette oma keskmise tarbesõiduki trendikat versiooni, mis peaks valmima 2022. aasta lõpuks, enne ambitsioonika elektrilise Ford Transit Customi turuletulekut. Renault’l peaksid olema 60 ja 90 kWh akud.

Renault Scenic – 2024.a

Unustage, mida teate Scénicust! 2024. aastal saab kompaktsete MPV-de kuningaks elektriline maastur! Mudeli avalikustas ideeauto, mis avalikustati 2022. aasta kevadel. Seeriaversioon väliskujundus jääb prototüübi lähedaseks. Seetõttu tähistab see pöördepunkti Renault’s, millel on nurgad, väga Peugeot. Loogika: see Scénic on kümme aastat Lõvi stiili eesotsas olnud Gilles Vidali tööd!

Tehnika laenatakse Mégane E-Techilt. CMF-EV platvormile ehitatud kompaktne toodi turule 130 või 220 hj mootorite ja 40 või 60 kWh akudega. Ootame suuremat akut, 87 kWh Nissan Ariya. Loogiliselt võttes eristab seda Scénicit Mégane’ist parem tervitustunne: rohkem ruumi taga, suurem pakiruum… Idee on 4,49 meetri pikkune, 28 cm pikem kui Mégane.

Loe ka
Renault Scenic Vision: meie avastus tulevasest elektrilisest Renault Scenicust

Renault 5 – 2024

Selle mudeliga paneb Renault teie kannatuse proovile. 5 prototüübi kontseptsiooni avalikustati 2021. aasta alguses, kuid bränd teatas kohe, et tootmisversioon tuuakse turule 2024. aastal! Loodame selle siiski avastada enne 2023. aasta lõppu. Lubame, et tootmismudel on kontseptsioonile lähedane.

Selle uue R5-ga läheb Renault neoretrosse, kuid tuleviku motorisatsiooniga. Auto eksisteerib ainult elektrilisena. Ta võtab Zoe asemele. See R5 kasutab Clios kasutatava CMF-B platvormi muudetud versiooni (ja ümbernimetatud CMF-BEV), mis on seetõttu kohandatud elektrilisele.

See R5 püüab mängida kahel laual: olla juurdepääsetav algtaseme elektrisõiduk väikese mootori ja väikese akuga ning stiilsem üldotstarbeline mudel tipptasemel konfiguratsiooniga 100 kW plokiga. , toodetud Cléonis ja sõiduulatus kuni 400 km. Autot hakatakse valmistama Prantsusmaal, Douais.

Renault 4L – 2025.a

Topeltannus neoretrot. Lisaks R5-le teeb tagasituleku ka 4L! Need kaks projekti käivitas Luca de Meo, kes oli kaks aastat Losange’i boss… ja kes oli Fiat 500 taaselustamise taga. Ka 4L põhineb CMF-BEV platvormil ja seda ei kavatseta alandas algtaseme hindu, andes selle rolli kontsernis Dacia Springile.

See erineb R5-st praktilisema külje ja seikluslikuma välimuse poolest. Kuid põhijooned on seetõttu inspireeritud originaalmudelist. Seda sõidukit saame maitsta tänu ideeautole, mida esitleti sel sügisel Pariisi autonäitusel. Renault on juba teatanud, et sellel elektrilisel 4L-l on utiliidiversioon, mille siluett on taas inspireeritud vanast.

Mis järgmiseks?

2025. aastal on Renault’l seega täielik valik elektriautosid segmentidele B (linnaautod) ja C (kompaktsed). Järgmine on tingimata ülaltoodud mudel. Sellel tasemel pole midagi näidatud. Kuid võime ette kujutada suurt maasturit. Kui Renault ei julge uut siluetti, siis miks mitte ka neljaukseline kupee! Tehniliselt võiks Diamond oodata tahkete akude saabumist, mille kallal Nissan töötab.

Loe ka
Nissanil on tehas, mis on pühendatud tahkisakude tootmisele