Pooljuhid: 5,7 miljardi euro suurune projekt kroonib tippkohtumist "Vali Prantsusmaa" – 07.11.2022 kell 19:48 - المعرفة

Pooljuhid: 5,7 miljardi euro suurune projekt kroonib tippkohtumist “Vali Prantsusmaa” – 07.11.2022 kell 19:48

Pooljuhid: 5,7 miljardi euro suurune projekt annab hoogu "Vali Prantsusmaa" tippkohtumisele – 07.11.2022 kell 16:14
جوجل بلس
STMicroelectronicsi peakorter Pariisis, 9. oktoober 2017 (AFP / ERIC PIERMONT)

STMicroelectronicsi peakorter Pariisis, 9. oktoober 2017 (AFP / ERIC PIERMONT)

Investeeringu lipulaev pooljuhtidesse ja 180 välisbossi kutsutud: president Emmanuel Macron ja valitsus peavad esmaspäeval Versailles’ palees viiendat tippkohtumist “Vali Prantsusmaa”, mis annab võimaluse kiidelda Prantsusmaa atraktiivsusega.

Päev algas Prantsuse-Itaalia STMicroelectronicsi ja Ameerika GlobalFoundriesi 5,7 miljardi euro suuruse investeeringu teatega, et ehitada Grenoble’i lähedale Crollesisse pooljuhtide tehas.

“See on viimaste aastakümnete suurim tööstusinvesteering, välja arvatud tuumaenergia, ja suur samm meie tööstusliku suveräänsuse nimel: kaalul on 1000 töökohta,” kommenteeris majandusminister Bruno Le Maire Twitteris.

Samuti tervitas ta Versailles’s toimunud pressibriifingul “põhjust usaldada meie võimet taastada oma tööstuslikud positsioonid”.

Need teated tulevad pingelises õhkkonnas pärast seda, kui ajaleht Le Monde paljastas pühapäeva õhtul tollase majandusministri (2014–2016) Emmanuel Macroni ja ettevõtte Uberi ühendanud seoste kohta. Erinevate tunnistuste ja dokumentide põhjal järeldavad need “Uberi failid”, et tegemist on salajase “tehinguga”, mille eesmärk on aidata platvormil kindlustada oma positsioone Prantsusmaal, mille valitud ametnikud on karmilt hukka mõistnud. opositsioon.

Esmaspäeva pärastlõunal Versailles’s esitletud tööstusinvesteeringute projektid (6,7 miljardi euro suurune investeering, “loodud rohkem kui 4000 töökohta”) tulevad valitsuse jaoks õigel ajal, ostujõudu mõjutava inflatsiooni tõttu.

Tulevane pooljuhtide tehas on osa “Chips Act” -st, Euroopa Liidu programmist, mille eesmärk on pärast Covid-19 kriisi taastada Aasia ja Ameerika kõrval koht maailma pooljuhtide tootmises.

Elysée andmetel peaksid esimesed lavastused, mis sai võimalikuks “Prantsuse riigi märkimisväärse rahalise toetuse tõttu”, nende kahe grupi sõnul peaks algama 2023. aasta lõpust. Umbes 58% toodangust läheb GlobalFoundriesile ja ülejäänud STMicroelectronicsile, teatasid kaks ettevõtet.

“See on Prantsusmaa jaoks võtmetähtsusega teadaanne,” rõõmustas STMicroelectronics’i tegevjuht Jean-Marc Chery Versailles’s ajakirjanduse ees, öeldes, et loodab, et see sillutab teed “teist tüüpi seda tüüpi investeeringutele riigis”. “.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron videokonverentsil Pariisis Elysee palees eelmise tippkohtumise avamiseks "Valige Prantsusmaa"25. jaanuar 2021 (POOL / Ludovic MARIN)

Prantsusmaa president Emmanuel Macron videokonverentsil Pariisis Elysee palees eelmise “Vali Prantsusmaa” tippkohtumise avamiseks, 25. jaanuaril 2021 (POOL / Ludovic MARIN)

Hr Macron läheb sinna teisipäeval, et tutvustada seda tehaseprojekti, millest saab lõppkokkuvõttes “suurim Prantsusmaa kiibi tootmiskoht ja üks suurimaid Euroopas”.

– atraktiivsus –

Élysée jaoks näitab välismaiste ärijuhtide rekordiline osalus “Vali Prantsusmaa” – eelmistes väljaannetes oli neid 120-130 – “väga tugevat huvi välisbosside poolt pärast presidendi tagasivalimist”.

Tippkohtumise algust tähistaval lõunal kinnitas majandusminister Bruno Le Maire neile, et järgmise viie aasta jooksul jätkab täitevvõim “tootmismaksude langetamist, meie tööjõu oskuste tõstmist ja administratiivsete formaalsuste vähendamist. uute tööstusobjektide paigaldamine”, seisab tema AFP-le saadetud kõne tekstis.

Versailles’ kulla alt leiavad end Coca-Cola, Disney, Siemensi, Ameerika pankade Citi, JP Morgani, Morgan Stanley, Hiina konglomeraadi Fosuni või Austraalia finantsteenuste kontserni Macquarie juhid. Emmanuel Macron kohtus ka Pärsia lahe, aga ka Lõuna-Korea või Kanada suurte riiklike investeerimisfondidega.

“See on ainulaadne võimalus kõnetada (…) paljusid suuri tegijaid ja mitte ainult Prantsusmaal, vaid ka rahvusvahelisel tasandil,” rõõmustas raudteefirma Trenitalia tegevjuht Luigi Corradi, kes on pärit Prantsusmaa turult.

“Uskumatu on näha, et nii paljud ettevõtted investeerivad Prantsusmaale, see tähendab, et ilmselt me ​​ei eksinud ka seda tehes,” lisas ta AFP-le, tervitades “head koostööd” Prantsusmaa valitsusega.

FedEx loob Pariisi lähedal Roissys 1000 alalist töökohta (GETTY IMAGES NORTH AMERICA/MARIO TAMA)

FedEx loob Pariisi lähedal Roissys 1000 alalist töökohta (GETTY IMAGES NORTH AMERICA/MARIO TAMA)

Muude “Vali Prantsusmaa” raames välja kuulutatud projektide hulgas loob kiirpakkide spetsialist FedEx 1000 töökohta Roissys (Val-d’Oise), konsultatsioonifirma Accenture 500 Bretagne’is ja Vietnami Vinfast (autotööstus) 350–400 töökohta. “esitlusruumid” ja töökojad vastavalt Elysée’le.

Briti ravimihiiglane GlaxoSmithKline (GSK) investeerib kliinilistesse uuringutesse ja Saksa Vorwerk rajab Eure-et-Loiri teise Thermomixi tehase.

Prantsusmaa tunneb uhkust selle üle, et on projektide arvult – 2021. aastal 1222 – välisinvestorite jaoks kõige atraktiivsem riik Euroopas, samas on nende suurus firma EY baromeetri järgi üldiselt väiksem.

Alates 2018. aastast on “Vali Prantsusmaa” tippkohtumiste raames välja kuulutatud ligi 80 investeerimisprojekti, mis moodustavad 12 miljardit eurot ja 21 000 töökohta: 25 on lõpetatud, 50 on pooleli ja viis on pooleli või edasi lükatud.