Twitter langeb Wall Streetil pärast seda, kui Elon Musk loobus võimust – 7/11/2022 kell 13:35 - المعرفة

Twitter langeb Wall Streetil pärast seda, kui Elon Musk loobus võimust – 7/11/2022 kell 13:35

Twitter langeb Wall Streetil pärast seda, kui Elon Musk loobus võimust – 7/11/2022 kell 13:35
جوجل بلس
Twitteri logo ja Elon Muski konto 8. juulil 2022 Los Angeleses (AFP / Chris DELMAS)

Twitteri logo ja Elon Muski konto 8. juulil 2022 Los Angeleses (AFP / Chris DELMAS)

Twitteri aktsiad langesid esmaspäeva hommikul pärast seda, kui Tesla boss Elon Musk otsustas loobuda plaanist osta platvorm 44 miljardi dollari eest.

Suhtlusvõrgustiku tiitel langes kella 11.05 GMT paiku 5,46%, 34,80 dollarile. See oli enne nädalavahetust kaotanud 5,10%.

Hr Musk ütles reedel Twitterile saadetud kirjas, et lõpetab lepingu grupi direktorite nõukoguga, arvates, et ettevõte ei täitnud oma kohustusi, jättes võltskontode ja rämpsposti osast teavitamata.

Sotsiaalvõrgustik väidab, et ebaautentsete kontode arv on alla 5%, mille vaidlustab multimiljardär, kes peab seda palju suuremaks.

Mõlemad pooled on nüüd seotud juriidilise tüliga, mis võib härra Muskile kaotamise korral maksta paar miljardit dollarit.

Mitme Ameerika meedia teatel on Twitter liitunud New Yorgi advokaadibüroo Wachtell, Lipton, Rosen & Katz teenustega. See sama firma esindas California kontserni vahetult pärast hr Muski pakkumist aprillis, kui direktorite nõukogu otsustas enne projektile esitamist projektile vastu seista.

AFP küsimuse peale Twitter seda infot kohe ei kinnitanud.

Hr Musk omalt poolt jagas esmaspäeval Twitteris oma esimest reaktsiooni pärast väljaastumise teadaannet, postitades pildi, mis sisaldab mitut fotot, millel ta näib naljakas.

“Nad ütlesid, et ma ei saa Twitterit osta. Siis keeldusid nad võltskontoinfot avaldamast. Nüüd tahetakse mind kohtu kaudu sundida Twitterit ostma. Nüüd peavad nad avalikustama võltsitud kontoinfo,” kas saame lugeda iga kaadri juurest.

Wedbush Securitiesi esindaja Dan Ives ütles: “See on Twitteri ja selle juhatuse jaoks” äärmiselt ohtlik, kuna ettevõte astub Troonide mängu stiilis juriidilises võitluses Muskiga, et ettevõte päästa. Tehing ja/või vähemalt 1 miljard dollarit lahkumishüvitist. maksma.”

“Praegu ei näe me teisi pakkujaid silma paistamas, kuna kohtus on algamas kohtumenetlus,” lisab analüütik.