500 parimat varandust Prantsusmaal: siin on rikkaimate Lyonnais'de edetabel - المعرفة

500 parimat varandust Prantsusmaal: siin on rikkaimate Lyonnais’de edetabel

Le classement 2022 de Challenges a été publié début 2022.
جوجل بلس
2022. aasta väljakutsete edetabel avaldati 2022. aasta alguses.
2022. aasta väljakutsete edetabel avaldati 2022. aasta alguses. (© Adobe Stock)

Edetabelit oodatakse põnevusega. Igal aastal äriajakiri Väljakutsed koostab nimekirja ja portree Prantsusmaa 500 suurimast varandusest. Pealkiri pöördub tagasi Prantsuse varanduse arengu juurde: kukkumised ja õnnestumised.

Bernard Arnault, Prantsusmaa rikkaim mees

Riigi esikümnest leiame alati Bernard Arnault eesotsas 149 miljardi euro suuruse professionaalse varaga. Luksuspaavst näeb aga oma varanduse langust isegi siis, kui ta jääb teise Alaini ja Gérard Wertheimeri ning nende perekonna, luksuskontserni Chaneli pärijate, kaugele ette.

Esikümnest leiame veel Hermèsi perekonna (78 miljardit), Rodolphe Saadé (CMA-CGM vedaja 36 miljardiga), François Pinault (Keringi luksuskontsern, 30 miljardit) või Gérard Mullieze ja tema pere 22 miljardiga. Aitäh oma Auchani või Decathloni kaubamärkidele.

Bernard Arnault' tegevjuht École Polytechnique'i konverentsil 2017. aastal
Bernard Arnault’ tegevjuht École Polytechnique’i konverentsil 2017. aastal (© Polütehniline kool – J. Barande)

Teeme ülevaate Lyoni ja selle piirkonna suurimatest varandustest, miljardäridest või miljonäridest.

  • Miljardäride klubi

Alain Mérieux Lyonis 6,8 miljardiga eesotsas

Lyoni piirkonna suurimaks varanduseks jääb ärimees Alain Mérieux. 6,8 miljardi euro suuruse ametialase varaga näeb ta isegi oma vara kasvu ühe aastaga (2021. aastal 6,6 miljardit). Riigi edetabelis kaotati aga kaks kohta (2022. aastal 18., 2021. aastal 16.).

Talle koos perega 58,9% osalusega ravimifirma Biomérieux tegevust tõstis tervisekriis 2020. aastal Covid-19 sõeltesti käivitamisega.

Alain Mérieux on Lyoni suurim varandus.
Alain Mérieux on Lyoni suurim varandus. (©Wikimedia)

Lescure perekond (Tefal, Seb…): halb aasta

Perekond Lescure langes edetabelis järsult 38. kohalt 52. kohale riiklikult 2,3 miljardi euro suuruse varandusega võrreldes 3,5 miljardi euroga aasta tagasi. Survekeetja leiutaja järeltulijad omavad köögiseadmete liidrit kuulsate kaubamärkidega Seb, Tefal ja Moulinex…

Videod: hetkel Actu peal

Halb aasta Lescure’i varanduse jaoks hoolimata rekordilistest tulemustest 2021. aastal Seb grupi jaoks, mille peakontor asub Lyoni eeslinnas Ecullys.

Laurent Burelle ja tema pere: nende varandus väheneb poole võrra

2021. aasta tõusuteel väheneb Burelle perekonna varandus 2022. aastal poole võrra. Autotootmisega seotud tegevuse Plastic Omnium omanikud on tänavu tõusnud 52. kohalt 90. kohale, mille varandus on kasvanud 2,2 miljardilt 1,3 miljardit.

Norbert Dentressangle ja tema pere naasevad üle 2 miljardi

Kinnisvaragrupi omanikud saavutavad edetabelis veel kaks kohta 2,1 miljardi euro suuruse varandusega 2021. aasta 1,9 miljardi vastu.

Nad müüsid oma transpordigrupi XPO-le, need Lyonnais tegid mitmeid investeeringuid kinnisvarasse, tehnoloogiasse ja isegi veini. Nad tõusevad 58. kohalt 56. kohale.

Christian Latouche ja tema pere on 2 miljardit

Perekond kulutab oma raamatupidamisele, nõustamisele ja kontoritarvetele spetsialiseerunud Fiduciali grupiga professionaalseks varanduseks üle 2 miljardi. Lyonnaise miljardärile kuulub ka kaks meediat, ajakiri Lyoni pealinn ja Lõuna raadio.

Olles üle 2 miljardi euro, edeneb pere 63. kohalt 58. kohale.

Léo ja Patrick Bahadourian: Grand Fraisi stabiilne varandus

Kuulsa Grand Fraisi kaubamärgi kapitalipartneri EEF kaks Lyonnais omanikku on stabiilselt 1,3 miljardi euro suuruse varandusega. Üldarvestuses on nad aga langemas, 2022. aastal 77. kohalt 90. kohale.

Grandy ja Bagnault de Puchesse perekonnad: möödunud miljard

Need pered ületavad miljardi piiri, olles stabiilselt 113. kohal. Perekonnale kuulub kontsern, mis on teinud kümneid ülevõtmisi tööstuses, ehituses, riistvaras ja metallurgias.

  • Miljonäride klubi

Bruno Rousset läheneb miljardile

Evolemi grupi omanik (tervis, teenused, vaba aeg jne) edeneb 900 miljoni euro suuruse varandusega 850 miljoni vastu ja läheneb miljardäride klubile. See Lyonist pärit ettevõtja on suurema osa oma varandusest investeerinud kinnisvarasektorisse.

David ja Laurent Despinasse: Grand Frais tasub end ära

Grand Fraisi grupi teine ​​haru, lihatööstus, kuulub neile kahele Lyonnaisele ja nende perele. 134. kohalt 170. kohale langedes jäi nende varandus 700 miljoni euro juurde.

Christian Boiron ja tema perekond ületavad poole miljardi piiri

Boironi laborite omanikud ületavad 500 miljoni euro piiri, jõukuse kasv, kuid pingereas langus (215. asemel 230.).

Perekonnale kuulub 70% esikohal olevast homöopaatiafirmast, mis on laienenud sotsiaalkindlustuse poolt hüvitatavatele tervisetoodetele.

Boironi laborite omanikud läbivad 500 miljoni euro suuruse verstaposti.
Boironi laborite omanikud läbivad 500 miljoni euro suuruse verstaposti. (©Richard Mouillaud / Boiron)

Perekond Foriel-Destezet: Adecco pärijad

Ajutiste töösuhete maailma juhtiva Adecco kaasasutaja perekond sai päranduseks 4,3% ettevõtte kapitalist. Tema varandus langes 2021. aasta 480 asemel 325 miljonile eurole.

Aasta tagasi surnud Philippe Foriel-Destezet grupi asutaja on samuti annetanud Lyoni linnale miljon eurot.

Jean-Michel Aulas ja tema perekond: OL-i edasimüük on pooleli

Lyonnais ja tema perekond müüvad Olympique Lyonnais’d Ameerika miljardärile. Kuulus Ligue 1 klubi omanik on reinvesteerinud ka kinnisvarasse ja erakapitali. Tema varanduse suuruseks hinnatakse 420 miljonit eurot. Aulased on edetabelis tagasi 232. kohalt 282. kohale.

Jean-Michel Aulas on Covid-19 kriisi tingimustes regulaarselt väljendanud muret Prantsusmaa jalgpalli majanduse pärast.
Jean-Michel Aulas on Covid-19 kriisi tingimustes regulaarselt väljendanud muret Prantsusmaa jalgpalli majanduse pärast. (©François Hamelin/ uudised Lyon/ illustratsioon)

Jean-Claude Lavorel: luksushotellid tasuvad end palju ära

Lyonist pärit endine tööstur on välja töötanud grupi, mis omab sõimesid, jõefirmat ja tosinat luksushotelli. Lavorel Hotelsi omanik on 282. kohal, edestades napilt samasuguse 420 miljoni euro suuruse varandusega Jean-Michel Aulast.

Guy Mathiolon: selle ehitustööstuse Lyonnaise stabiilsus

Serfimi gruppi (BTP) omav perekond on 330 miljoni euro suuruse varandusega stabiilne. Just tema tütar määrati paar kuud tagasi kontserni peadirektoriks.

Sophie Defforey ja tema perekond: GL Eventsi investor

Edetabelisse oli pääsenud Carrefouri asutaja tütar Väljakutsed aastal 2021. Tema varandus püsib stabiilselt 250 miljoni euro juures, kuid langeb 397. kohalt 447. kohale. Ta on investeerinud kinnisvarasse ja rahandusse. Samuti on ta eraldanud raha Lyonis asuvale ülemaailmsele ürituste hiiglasele GL Eventsile…

Jean-Claude Condamin: “väikseim” varandus

See on Lyoni nõrgim varandus riigi edetabeli lõpus. 484. kohas on sellele Lyonnaisele ja tema perele ehitusele ja kinnisvarale spetsialiseerunud arendaja Sogelym. Nende varandus on 200 miljoni asemel kuni 220 miljonit.

Kas see artikkel oli teile kasulik? Pange tähele, et saate jälgida Actu Lyoni Minu Actu ruumis. Pärast registreerimist leiate ühe klõpsuga kõik uudised oma lemmiklinnade ja -brändide kohta.