La Poste Mobile küberrünnaku ohver, kliendiandmed varastati - المعرفة

La Poste Mobile küberrünnaku ohver, kliendiandmed varastati

La Poste Mobile küberrünnaku ohver, kliendiandmed varastati
جوجل بلس

La Poste Mobile langes 4. juulil arvutirünnaku ohvriks. Telefonioperaator teatas sellest pressiteate vahendusel. “La Poste Mobile’i haldus- ja haldusteenused langesid esmaspäeval, 4. juulil lunavara tüüpi pahatahtliku viiruse ohvriks,” tunnistas operaator, kellel on 1,8 miljonit tellijat.

Lunavara on pahatahtlik arvutitööriist, mis võib nakatada ettevõtte võrku, krüpteerides andmed viisil, mis muudab need kasutuskõlbmatuks. Nende andmete kasutamise taastamiseks peab ohver maksma dekrüpteerimisvõtme saamiseks lunaraha.

Varastatud isikuandmed

Veebileht ja kliendiala on olnud ajutiselt kättesaamatud. Rünnaku võttis endale Lockbit 3.0 rühm. Häkkerid avaldasid kolm ekraanipilti, et tõestada oma süütegu. Nende dokumentide järgi Pariislane sai konsulteerida, varastas grupp klientidelt isikuandmeid: perekonnanimed, eesnimed, aadressid, e-mailid ja telefoninumbrid. Häkkerid ähvardasid need failid avalikuks teha, kui La Poste mobile ei maksa nõutud lunaraha.

„Esimesed analüüsid tuvastavad, et klientide mobiililiinide toimimiseks olulised serverid on hästi kaitstud, selgus operaator, La Poste ja SFR kaasomand. Teisest küljest on võimalik, et La Poste Mobile’i töötajate arvutites olevad failid on kahjustatud. Mõned neist võivad sisaldada isikuandmeid. »

Topeltväljapressimine

Nagu teisedki häkkerid, nii ei krüpteeri ka venekeelne rühmitus Lockbit 3.0 mitte ainult arvutisüsteeme ja nõuab lunaraha, vaid üritab ka taastatud faile DarkNeti platvormi kaudu raha teenida. See võib huvi pakkuda ohvrile või võib-olla ka konkurentidele, kes võivad klienditoimikust kasu saada. Neid faile saab kasutada ka andmepüügikampaaniate jaoks.