Austria Grand Prix – Bonus-malus: Charles Leclerc (Ferrari) paneb Max Verstappeni (Red Bull) K.-O. ringis - المعرفة

Austria Grand Prix – Bonus-malus: Charles Leclerc (Ferrari) paneb Max Verstappeni (Red Bull) K.-O. ringis

Austria Grand Prix – Bonus-malus: Charles Leclerc (Ferrari) paneb Max Verstappeni (Red Bull) K.-O.  ringis
جوجل بلس

Hinnang: 3/5

Charles Leclerc (Ferrari) ja Max Verstappen (Red Bull) läksid paremini kui Sakhiril ja Jeddah’l, kus nad olid vahetanud esikoha väikese telefoni teel DRS-iga. Nende võitlus oli ilus, intensiivne, puhas ja monaco tegi kolm selget manöövrit, et hollandlane kahjutuks teha. Ja me ei arvesta ülejäänud pelotoni manöövreid nendes kuulsates kurvides nr 3 ja 4.

Vaata Tour de France’i otseülekandes Eurospordist

Austria Grand Prix

“Kogu Itaalia nõuab teda: Leclercit tuleb nimetada sõitjaks nr 1”

2 TUNDI TAGASI

Võitja: Charles Leclerc (Ferrari)

1 kõikjal! Max Verstappen võitis Imolas ja Monaco andis talle Spielbergis oma mündi tagasi. Usaldusväärsuse ja keeruliste strateegiate tõttu viis võistlust ebaõnnestunud “Charlotil” oli tohutu eelis, et ta jäi mobiliseerituks, raiskamata asjatut energiat oma pettumuste peale. Kvalifikatsioonis laitmatu, kuid reedel napilt võidetud, laupäeval meeskonnakaaslase poolt takistatud, langes ta pühapäeval teise F1 75 kiiresti kaugele ja ründas oma tõelist vastast vastupandamatult kolm korda. Sest ta maksimeeris “keskmise” potentsiaali esimesel etapil ja säilitas seejärel selle eelise “kõvaga”.

Tõeline meistriklass sõidu ja tehnilise üleoleku osas, mis pani ta taas dünaamikasse. Isegi kui ta võttis terve nädalavahetusega vaid viis punkti maailma esireket Max Verstappenilt ja tal on veel 38 punkti täita maailmameistrivõistlustel.

Löödud: Max Verstappen (Red Bull)

Sellist kontrasti laupäevast pühapäevani näeb harva. Sprindi üsna pehmed 23 ringi ei meenutanud pühapäevaseid. Nagu nendel juhtudel tavaliselt, ei võtnud ta poolmeetmeid: “Ma ei saanud pidurdades rünnata, gaasi ei saanud peale panna, mul polnud veojõudu ja pärast kahte ringi igas etapis kaotasin palju kiirust.

Tema RB18 polnud eriti valmis “kõvasti” jooksma ja ta maksis oma abituse hinda iga kord, kui Charles Leclerc (Ferrari) tema selja taga müksas.

Viie langenud punktiga läheb tal väga hästi. “Rasketel aegadel tuleb punkte koguda ja me tegime seda.” Nagu Silverstone’is.

Nad lõikavad: Mercedes

Peaaegu ootamatu taastumine 48 tunniga, reede õhtul hallis garaažis mõlkis ja puslena laiali pillutatud W13-dest kuni pühapäevase nädalavahetuse punktirekordini (38).

Suured kaotajad: Sergio Pérez (Red Bull) ja Carlos Sainz (Ferrari)

Suur pettumus “Checo” jaoks, kes maksis esimeses ringis kokkupõrke eest George Russelliga (Mercedes) sularaha. Tema Red Bulli halvas seisukorras meeskond eelistas ta peatada, et tema mootor tulevikuks säästa. Maailma 2. kohta kolm kohtumist, teda edestas Charles Leclerc (Ferrari).

Mis puutub hispaanlasesse, siis ta nägi end Silverstone’ist Ferrari tulevase nr 1 nahas, kuid tema hilinemine Charles Leclercil hüppas pensionile jäämise tõttu 12 punktilt 37-le. Kes sunnib teda Grand Prix de France’il uue jõuallikaga sõitma, välja arvatud ime või vanade elementide taaskasutamine, ja koguma ruudustikule trahvi.

Sürreaalne hetk: Fernando Alonso (Alpine) koolitab Yuki Tsunodat (AlphaTauri)

Ülekuumenenud juht: Pierre Gasly (AlphaTauri)

Rebelote Rouennaise jaoks. Pärast Lewis Hamiltoni (Mercedes) rooli sattumist sprindivõistluse stardis tegi prantslane taas oma löögi valesti arvutades Sebastian Vetteli juhitud Aston Martini 4. kurvis alajuhitavuse tõttu. Süüdi tunnistati, teda karistati viie sekundiga ja ta sai teise sama aja karistuse nr 10 maastikul sõitmise eest.

“See on nädalavahetus, mis tuleb unustadatunnistas ta. Ma pole seda filmi veel näinud, kuid sain karistuse, nii et arvan, et olen Sebastianiga (Vetteliga) juhtunud õnnetuse eest vastutav. Üritasin vastu hakata aga selles nurgas on ikka raske ja ta keerutas. Nüüd vajame suurt rasva lähtestamist. Meil on kümme päeva aega, et mõista, miks me aeglased oleme, ja teada, mida paremaks muuta.”

Boonus: Esteban Ocon ja Alpine

Normanil hea top 5 ja teistest parimate staatus, Fernando Alonso top 10. «Vajadusel maksimeerisime auto kiirust tõesti.analüüsis prantslane. See on suurepärane võimalus tähistada minu 100. Grand Prix’d F1-s! Tegin rajal häid lahinguid, kuid lõpus oli George Russell (Mercedes) liiga kiire. Olen nüüd sõitjate maailmameistrivõistluste edetabelis 8. ja konstruktorite arvestuses (Alpine) McLareniga viigis. Läheme õiges suunas ja oleme Prantsusmaa Grand Prix ees heas tempos.”

Karistus: mõne poolehoidja käitumine

See Austria etapp on paraku ka avameelse avalikkuse kahetsusväärse aplausi ja rõõmuga, kui Lewis Hamiltoni ja George Russelli Mercedes reedel Q3-s kõvasti tabas. Asjaolu, et Max Verstappenit eelmisel nädalal Silverstone’is vilistati, ei ole mingil juhul vabandus ega seletus piiramatule rumalusele ega ka mõistuse või isegi hariduse puudumisele. Nagu poleks neile küllalt saanud, on mõned levitanud sotsiaalvõrgustikes teiste fännide või pilootide suunas kiuslikke ja laimavaid märkusi.

Vormel 1 teatas pühapäeva hommikul, et teda on nendest tegudest teavitatud alates reedestest esimestest katsetest. „Rääkisime sellest (kohalikule) promootorile ja turvateenistustelekirjutas maailmameistrivõistluste promootor avalduses. Me räägime nendega, kes on neist juhtumitest teatanud, ja võtame seda väga tõsiselt. Selline käitumine on vastuvõetamatu ja seda ei sallita. Kõiki fänne tuleb kohelda austusega.” FIA ja vormel 1 peavad leidma viisid, kuidas sellele käitumisele lõpp teha.

https://www.almaarfa.com/wp-content/uploads/2022/07/Austria-Grand-Prix-–-Bonus-malus-Charles-Leclerc-Ferrari-paneb-Max.jpg

Statistika: 11

Lewis Hamilton (Mercedes) on nüüd ainus sõitja, kes on sel hooajal näinud 11 võistluse finišit.

Avaldus: Carlos Sainz (Ferrari)

See on ilmselt minu hooaja lugu: niipea, kui mul on natuke rütmi, läheb midagi valesti. Pidime duubli lihtsalt tegema.

Austria Grand Prix

“Oleme F1-s liikunud toetajaõhkkonna juurde, see on murettekitav muutus.”

2 TUNDI TAGASI

Austria Grand Prix

“Ferrari on lõpetanud jamamise, kuid neil on endiselt suur must pilv pea kohal.”

9 TUNDI TAGASI