"Paljud kvaliteediväärtused on alla 8x tulemustest" - المعرفة

“Paljud kvaliteediväärtused on alla 8x tulemustest”

"Paljud kvaliteediväärtused on alla 8x tulemustest"
جوجل بلس

William Higgonsi juhtide meeskond, keda on aastaid regulaarselt premeeritud pikaajalise parema tulemuse eest, keskendub halvasti hinnatud väikestele ettevõtetele, tegemata järeleandmisi kvaliteedis. “Kvaliteetse väärtuse” lähenemisviis, mis on võimaldanud ajaloolisel fondil Indépendance et Expansion France Small toota alates 1994. aastast 13,2% aastase tootluse, võrreldes selle võrdlusindeksi 7,2%ga. Selle 2018. aasta lõpus turule toodud Euroopa ekvivalendil läheb aasta alguses hästi, langedes vähem kui 10%, võrreldes enam kui 20% võrdlusindeksiga (22.07.22). Pärast seda turgude ja eriti väikeste aktsiate jaoks keerulist aasta algust soovisime intervjueerida üht turu parimat juhti.

Teie maine teinud I&E France fondi Euroopa versioonil William Higgonsil läheb neil rasketel turgudel väga hästi. Mille poolest need kaks fondi erinevad?

“Meil on sama metoodiline lähenemine ja pooled aktsiatest, millesse me investeerime, on mõlemas fondis. Euroopa fond on veidi vähem kontsentreeritud, kuna selle juhtimine on kollegiaalsem ja selle “investeeritavate” aktsiate universum on kolm korda suurem ( umbes 300 aktsiat, võrreldes umbes 100 aktsiaga Prantsusmaal) Lisaks kipume laskma end üle kanda parema tootlusega failidest, mis seletab, miks ajaloofondil on veidi raskemad positsioonid, näiteks SII, mille me mõni aeg tagasi sisestasime. 16-aastane ja mis kaalub 7% meie Prantsusmaa fondist Lõpuks on Prantsusmaa fondi mediaankapitalisatsioon kõrgem, arvestades mõningaid suuremaid kapitalisatsioone meediasektorist, mis sisenesid portfelli 2020. aastal oportunismi tõttu: Publicis, TF1, M6 või Ipsos Dassault Aviation ja selle 13 miljardi suurune turukapitalisatsioon on meie portfelli suurim kapitalisatsioon.

Tootluse osas on meie kaks fondi sel aastal parimate edetabelite seas tänu 2022. aasta alguses taastunud huvi hindamiste vastu. Lisaks, mis kehtib eriti Euroopa fondi kohta, oli meil alates 2021. aastast hea positsioon teemade osas, mis töötasid. väga hästi: kaitse Saksa varustuse tootjaga Rheinmetall (soomukid, kaitsesüsteemid jne), puiduenergia Moulinvesti ja Poujoulatiga või jahisõit Catana ja Fountaine Pajotiga, mis pehmendasid langust, isegi kui see on mitmel korral vähem tõsi olnud. Nädalad koos majanduslanguse ootustega, mis suunavad investorid massiliselt kõrvale aktsiatest, mis on teadaolevalt tsüklilised. ”

I&E France’i fondi tootlus: sinine punkt parempoolsel graafikul (Allikas: Quantalys)

Need tugeva konsolideerumise perioodid on võimalus võimalustest kinni haarata. Kas teie kogus on faile, mida võib pidada massimõrvatuks?

“Arvestades, et me ei suuda majandustsüklit ja turu pöördumisi teistest paremini ennustada, oleme igal ajal täielikult investeerinud. Statistiliselt näitavad uuringud, et see on parim, mida teha. Nagu öeldud, on selge, et praegune periood on eriti huvitav investeerida aktsiaturul hästi valitud aktsiatesse. See kajastub meie mediaan- ja keskmises kaalutud PER-is, mis on Prantsusmaa fondis 8x ja Euroopa fondis 9-10x, st allahindlus 50% ja 35 % vastavalt turu suhtes.See on seletatav enamiku aktsiate ja eelkõige tsükliliste väärtuste langusega, arvestades, et turg on kindel, et majanduslangus on kindel ja analüütikud on oma prognoosidest maha jäänud. Analüütikul on alati raske esimene on vastuolus enesekindla juhtkonnaga, kuid usume, et investorid valivad mõjutatud väärtuste üle kõige lihtsama tee. s aktsiaid suhteliselt säästetud tsükli pöördumisest. Meie töö ettevõttes Indépendance et Expansion seisneb eelkõige huvi tundmises portfellis olevate failide õiglase hindamise vastu. See sunnib meid säilitama enamiku tsüklilistest failidest: nende suhtarvud on nii madalad, et isegi 2022. aastal oodatavad tulemused kahe või kolmega jagades jääb nende väärtus mõistlikuks! Ma pean silmas Jacquet Metalsi, kes maksab sel aastal oodatust kolm korda rohkem, TF1 või isegi Herige ja Samse, mis ehitussektoris, mille suhtes oleme pessimistlikud, peaksid hästi hakkama saama, kui hind on tunduvalt madalam kui 10 korda oodatud tulemustest. Seda tüüpi aktsiate puhul, mis on tundlikud majandustsüklite suhtes ja mõtlen ka ajutisele tööle, on soovitav arutleda tsükli keskmiste tulemustega. Aktsiad on jätkuvalt parim investeering püsivas inflatsioonis, kuna need on reaalvarad ja reaalsed intressimäärad on madalad.

Kvaliteetsete väärtpaberite valikuprotsess soodsate hindadega

Vahepealsest rääkides, kas olete Synergie ja Crit, aga ka ESN-i aktsionär, kelle suhtarvud on palju suuremad?

“Tõsi, IT-teenuste ettevõtted jäävad nii absoluutarvudes kui ka ajalooliselt kalliks. Samas näib nende turgu jätkusuutlikult toetavat majanduste digitaliseerumine ning inflatsiooni- ja defitsiit on hästi juhitud eelkõige turu parimate tegijate poolt. SII ja Aubayga on meil kvaliteetsed mängijad, kes on väga kindlad oma klientide nõudluse püsivuses peaaegu kõigis sektorites. SII jaoks, nagu ka Alteni puhul, on Altrani ja Akka ülevõtmine soodustanud turuosa võtmist sisseostetud teadus- ja arendustegevuses. Vahepeal võidab Crit 2019. aastal 30% tema käibest 30% kaalunud lennujaamasektori normaliseerumisest ning Synergie on näidanud suurt järjepidevust hoolimata viimaste aastate ebamäärastest majandusoludest. Lisaks on tööturg jätkuvalt pingeline ja ajutise töötaja staatus on töötajate töötasude taseme suhtes soodne. Lõpuks on neil kahel ettevõttel rahapadi, mis lühiajaliselt t madratsit, et hinnata ja pikemas perspektiivis saaksid aktsionäride perekonnad arukalt kasutusele võtta. ”

Paadisõidus eelistate Catana’t hoolimata kõrgemast hetkehinnangust…

“Catana eeliseks on see, et ta on 100% mängija, kes paikneb eriti ujuvas katamaraaninišis, milles tema Bali mudel eristub konkurentidest. Bali väga suur nõudlus annab neile tellimusraamatu ilma hinnagarantiita, mida nad peaksid suutma täita au tänu heale värbamiskampaaniale Prantsusmaal ja Tuneesias. Oleme ka Fountaine Pajot aktsionärid, kelle väärtus on väga atraktiivne, kuid mis jääb Dufouri ühekerega laevatehase ülevõtmise tõttu karistatuks, kahjumis ja tundlikum Lõpuks on olukord keerulisem lugege Beneteau jaoks mitmekesisemat äriportfelli, kus katamaraanide turul on väiksem kokkupuude ja juhtkonnast lahkumine, mis tekitab paratamatult küsimusi. langes palju ja me jälgime juhtumit. Sarnases sektoris tundub Euroopa vabaajasõidukite liider Trigano et meid väga ebaõiglaselt hinnatud.”

Kas olete viimaste kuude eriti muutlikku ja ebakindlat keskkonda arvestades pidanud portfelli ümber paigutama?

“Me ei ole kaks kuud palju liikunud pärast seda, kui olime 2022. aasta alguses järsult vähendanud oma kokkupuudet ehitussektoriga, võttes arvesse tariifide tõusu, ehituskulusid ja ehituslubade langust. Tegelikult oleme Vicatist lahkunud, mis kannatab raskustes. energiahindade tõus, Hexaom ja Kaufman & Broad. Samas vaimus võtsime oma kasumi ettevõttelt Rothschild & Co, võttes arvesse ühinemiste ja ülevõtmiste sektoris ähvardavat tsükli pööret ning erakapitali väärtuskordajaid, mis tõenäoliselt langevad. Hiljuti vähendasime Derichebourgi oluliselt. Tõepoolest, vaatamata vanametalli ringlussevõtu põhitegevuse lammutamisele, valmistab Elioris osaluse omandamine meile muret. Samuti vähendasime oma positsiooni Exel Industriesis. Viimane väljaanne üllatas meid: me ei oodanud sellist marginaalide halvenemist, samas kui ümberkorraldus tekitas lootust kasumlikkuse heale vastupidavusele. Põllumajandus-, tööstus- ja avalikele turgudele mõeldud pihustite spetsialistil oli raskusi kulude tõusu edasikandmisega ja tal oli hinnakruvi. Lisaks ei tundu paadisõidu mitmekesistamine meile asjakohane.

Tugevdasime Dekuple ja Technip Energies. Esimene neist on andmeturunduse ettevõte, mis on viimastel aastatel nautinud stabiilset ja kindlat kasvu ning mille väärtus on atraktiivne. Prantsuse veeldatud maagaasi (LNG) spetsialist Technip Energies saab kasu Euroopa riikide soovist ilma Vene gaasita hakkama saada ja selle hindamine jääb atraktiivseks, tulemustest vähem kui 10 korda. ”

Milline on teie lähenemine ESG analüüsile?

“Meil on selles valdkonnas oma kriteeriumid ja oleme alati pööranud erilist tähelepanu juhtimisele, juhtide tasustamisele, keskkonnariskidele ja töötingimustele. See ettevõtte hindamise aspekt parandab vaieldamatult ettevõtete teadmisi. Teisest küljest oleme kriteeriumide osas väga ettevaatlikud teatud sektorite, näiteks fossiilkütuste või relvastuse väljajätmise eest. Hiljutised sündmused kipuvad meid selles mõttes kinnitama.”

I&E Euroopa fondi põhiosalus juures juuni lõpp 2022