Päikeseenergia: Alžiir joonistab megaprojekti ja toob halva näite Tuneesiast - المعرفة

Päikeseenergia: Alžiir joonistab megaprojekti ja toob halva näite Tuneesiast

جوجل بلس
Rääkisime teiega naftajärgsest ajastust ja selles suunas seatud verstapostidest, Alžiir otsustas asju kiirendada. Seal oli Maroko, nüüd peame lootma Alžeeriale, tulevasele päikeseenergia hiiglasele. Algerian Renewable Energies Company tegevdirektor (Shaems, paigaldasid Sonatrach ja Sonelgaz)Smaïl Mougari, avalikustas megaprojekti ülevaadePäikeseenergia 1000MW”..

Just Bécharis asuv 30 MW võimsusega Beni Ounifi elektrijaam võib 2023. aasta lõpus või hiljemalt 2024. aasta alguses toota Solar 1000 MW projekti esimesed päikesekilovatttunnid. » , ütles Shaemsi boss, aruanded Alžeeria öko

Ta lisas, et toodetav energia on “eranditult ja täielikultSonelgazi turustas 25 aasta jooksul, mis on üks investorite poolt esialgsetele lepingutele seatud nõuetest (Elektri ostulepingudPPP).

Tuletage meelde, et pakkumiskutse umbes “Päikeseenergia 1000MW” on olnud õigel teel alates eelmise aasta detsembri lõpust, mida juhib energeetika ülemineku ja taastuvenergia ministeerium. Sellega nähakse ette projektiettevõtete (SPV) loomine, mis vastutavad fotogalvaaniliste päikeseelektrijaamade paigaldamise eest, mis on võimelised kogu territooriumil tootma 1000 MW ja millest igaüks on 50–300 MW.

Pange tähele, et Alžeeria juht kavatseb 2035. aastaks suurendada taastuvenergia võimsust 15 000 MW-ni…

Rohkem kui 40 investorit”on selle valdkonna maailma liidrid stardiplokid esimeste projektide jaoks konkurss, misalandab hinda“, lisas ettevõtte tegevjuht Häbistused.

Samuti saime teada, et pärast pakkumiste avamist pakkumiskutse jaoks, “enne tööde algust kulub vähemalt kuus kuud“. Smaïl Mougari lisab, et see spetsifikatsioonidega määratud tähtaeg on igati mõistlik, arvestades näiteks Tuneesias ja Saudi Araabias tehtut, kus toimiku sulgemine kestis üle 2 aasta…

On tõsi, et Tuneesia katsumused selles valdkonnas on kahjuks inspiratsiooniallikaks. Kindlasti läheb veidi paremini ja Itaalia hiigel ENI-l on projektid laual, kuid Tuneesia masin on Maroko süsteemist väga kaugel, ideaalselt õlitatud…

Lisaks kinnitas GM of Shaems, et “välisfinantseerimisel on rohkem eeliseid kui kohalikul rahastamisel“, eriti programmide jaoks”kapitalistlikud, mis nõuavad palju raha“, näiteks projekt”Päikeseenergia 1000MW”. Viimase, 15 000 MW paketi esimese etapi rahastamiseks kulub miljard dollarit. Ja iga etapp – 1000 MW aastas – nõuab sama rahastust, mis lõpuks teeb 15 miljardit dollarit.raske kohapeal toetada“ ütles ametnik.
Mis toimub Tuneesias?
Selgitame oma YouTube’i kanalil. Telli!