Geyoro keskvälja liider, rünnak vormis, kaitsesektor, mida parandada... Sinise esimese matši õppetunnid - المعرفة

Geyoro keskvälja liider, rünnak vormis, kaitsesektor, mida parandada… Sinise esimese matši õppetunnid

جوجل بلس

Les Bleues võtavad oma jäljed. Prantsusmaa koondis pakkus võiduga Itaalia vastu (5-1) veenva ja peaaegu eduka pääsu pühapäeval, 10. juulil. Esimesel poolajal löövad ja edukad prantslased langetasid pärast vaheaega aeglaselt tempot, kuni lõid sisse välditava värava. Kui paljud tuled on juba rohelised, pole kõik ebakindlus kadunud. Franceinfo: sport teeb kokkuvõtte sellest matšist saadud õppetundidest.

Geyoro, Keskmaa kuninganna

Kohtumise täht on tema. Kübaratriki autor, matši parimaks mängijaks valitud Grace Geyoro pritsis oma andega New Yorgi staadioni muruplatsile ja tõestas, et on prantslasest poolkaitsja oluline element. “Olen oma mänguga rahul, suutsin saada palju võimalusi, et olla efektiivne.”analüüsis PSG mängijat pressikonverentsil.

“Grace juhtis seda meeskonda suurepäraselt, mis alustas tugevalt ja hästi.”, võttis kokku tema treener Corinne Deacon. Kui ta oli kahest ettevalmistusmatšist väiksema vigastuse tõttu vahele jätnud, siis Geyoro, kellel oli “südames alustada hästi” konkurentsi, piitsutati tasemele alates esimesest kohtumisest Itaaliaga. Väljakutse on edukas.

Rünnak kordas oma mastaape

Parisienne’i ees oli ründeliin eriti ilmestatud Transalpiinide vastu. Marie-Antoinette Katoto ja Delphine Cascarino raputasid mõlemad võrku, samal ajal kui mängu alguses talumatu Kadidiatou Diani tekitas kahel esimesel kolmevärvilisel väraval liialduse.

“Me tunneme üksteist nüüd hästi, eriti ründajaid, nii et meil on see võimalus ruumide leidmiseks ja toimingute tegemiseks.”, märkis Grace Geyoro. Pärast kõrgeskoorilisi matše Kameruni ja Vietnamiga tõestasid kolm ründajat, et oskavad ka suursündmuste ajal otsustavad olla.

Intensiivsus viimistlemiseks

Üks kahtlusi enne kohtumise avalööki puudutas Les Bleuesi võimet vastu võtta võitlust ja intensiivsust pärast kaht üsna kerget sõprusmängu. Muruväljakul alustasid prantslased kontsertatsiooniga, enne kui teisel poolajal hoo maha võtsid. “Lõdvesime, liikumist oli vähem, peame selle järgmistes matšides kustutama.”tunnistas Eve Périsset.

“See ei tulene sellest, et nad ei ütle neile riietusruumis, et nad keskenduksid samade kavatsustega.”, naeratas omalt poolt Corinne Deacon. Treener soovis siiski pühkida kahtlused oma vägede füüsilise vormi suhtes: “Nad on selles osas head, nad on hästi töötanud, nad on hästi taastunud.”

Kaitse peab ikka rahustama

See on sektor, mis võib tekitada muret. Ründeimpulsside taga paistis prantslaste kaitse rohkem vaevalisena. Haruldaste itaallaste rünnakute tõttu mõnikord ajast välja jäänud, ei jõudnud kaitsekvartett ülejäänud meeskonna tasemele, enne kui viimasel veerandtunnil mõranes. “Värava löömisest on kahju, see on selle õhtu negatiivne punkt.”tundis otse ära Eve Perisset.

See ebastabiilsus on tingitud ka viimaste kohtumiste erinevast koosseisust, Wendie Renardi puudumisest ja tagasitulekust ning Corinne Deaconi raskustest otsustada Griedge Mbocki ja Aïssatou Tounkara vahel, kes saadab kaptenit teljel. “Ma pean tegema valikud, Aïssatou asutamine täna õhtul oli hoolikalt läbi mõeldud ja ma arvan, et tal oli korralik mäng.”, kinnitas treener. Kas me liigume siis natukese stabiilsuse poole? Neljapäeval kohtumine Belgiaga annab esimese vastuse.