Pinault eralennuk Mandanda jaoks? "Valeinfo," naerab valvur - المعرفة

Pinault eralennuk Mandanda jaoks? “Valeinfo,” naerab valvur

Pinault eralennuk Mandanda jaoks?  "Valeinfo," naerab valvur
جوجل بلس

Ta hakkab kandma numbrit 30, oma lemmiknumbrit, mida ta on OM-il ja isegi Crystal Palace’il nii sageli kandnud. Mõni päev tagasi Stade Rennais’sse saabunud Steve Mandanda rääkis sel esmaspäeval ajakirjanduse ees võpatamata. Alates 2007. aastast Marseille’s mänginud Pau Lopezi konkurentsi tõttu otsustas ta jätta oma kookoni Varisse, et liituda kaheks hooajaks Bretagne’iga. Uus väljakutse 37-aastasele väravavahile, Olympique de Marseille’i ajaloo enim mängitud mängijale. «See on läbimõeldud valik. Esimesed kontaktid toimusid hooaja lõpus. Sain Floga hästi läbi [Florian Maurice, le directeur technique rennais] ja ma rääkisin treeneriga palju. See ei olnud lihtne valik, kuid olin kindel, et see oli õige aeg. Et mul oli aeg muutuda,” rääkis 2018. aasta maailmameister.

Enne Rennes’i ettepaneku vastuvõtmist mõtles OM-i sümboolne väravavaht pikalt ja põhjalikult. Ta pidi pärast 15 Marseille’s veedetud aastat ka seda ootamatut lahkumist oma naise ja perega arutama. “Minu pere tuleb Rennes’i,” ütles uksehoidja, olles kolleegi küsimusest pisut piinlik. Ja kuulujutt Pinault’ perekonna eralennuki laenutamisest, et minna oma lapsi vaatama? “See on vale teave,” vastas Steve Mandanda naeratades.

“Väljapääsu leidmine” Alfred Gomiselt

Kui trikoloori väravavaht on nõustunud Rennes’i tulema, on see eelkõige “mängima”. «Klubi on väga ambitsioonikas, tahab kõrgele tõusta. Olen siin, et aidata tal oma eesmärke saavutada. “Eelmisel hooajal lõpetas Stade Rennais harjutuse pärast hullumeelset aastat ründetasandil 4. kohal ja mängib järgmisel hooajal Euroopa liigas. “Tahame säilitada ambitsiooni lüüa palju väravaid, omada ründavat mänguplaani. Kuid me tahame saavutada ka stabiilsust. Ühe hooaja jooksul ei saa kaksteist korda kaotada. Steve, me vajame, et sa tooksid meile selle, mida sa OM-ile tõid,” selgitas Florian Maurice.

Pärast Nayef Aguerdi kaotamist West Hamile peaks Stade Rennais’i teed lahku minema ka Alfred Gomistest. Klubi teatas oma väravavahile, et ei looda temaga järgmisel hooajal. Olemata naeruväärne, ei olnud see, kes kaasmaalase Edouard Mendy käest üle võttis, tema juhtide silmis piisavalt otsustav. «Tal pole kerge. Eesmärk on leida talle väljapääs,” tunnustas tehnikadirektor. Ühte või kahte keskkaitsjat endiselt otsides on klubi Umtiti faili ooterežiimile pannud ning tegeleb endiselt brasiillase Morato (Benfica) ja lõunakorealase Kim Min-Jae (Fenerbahçe) värbamisega.