Vinci vastab valitsusele ja teeb autojuhtidele "žesti". - المعرفة

Vinci vastab valitsusele ja teeb autojuhtidele “žesti”.

Vinci vastab valitsusele ja teeb autojuhtidele "žesti".
جوجل بلس

Uus transpordiminister Clément Beaune kutsus pühapäeval kiirteefirmadelt “žesti”. Vinci pakub sel esmaspäeval 10% soodustust puhkusevautšeritega tasutud teemaksudele.

Vinci Autoroutes annab 10% soodustust puhkusetalongides makstavatelt teemaksudelt, ütles kontsessionäär esmaspäeval transpordiministrile, kes palus kiirteefirmadelt “žesti”.

“Vinci Autoroutes on otsustanud (…) vähendada oma võrgu teemaksu kulusid 10% võrra, mida makstakse Ulyse elektroonilistele teemaksukaartidele kantud puhkusevautšerite kaudu,” märgib AFP president Pierre Coppey kirjas, millega konsulteeris AFP.

4,5 miljonit prantslast, kes saavad puhkusevautšereid, saavad oma elektroonilisele teemaksukaardile sissemakse kuni 250 eurot ehk maksimaalselt 25 eurot allahindlust. See meede jõustub 14. juulil ja kehtib kõikidele kuni 15. septembrini tehtud reisidele.

Kui kütusehinna tõus suurendab sel suvel puhkuseeelarvet, küsis uus transpordiminister Clément Beaune pühapäeval Pariislane “žest” kiirteefirmadele.

Žest

“Valitsus on keskendunud oma jõupingutused kütusele, 18-sendine allahindlus kehtib kuni sügiseni. Me kavatseme koos Bercyga koondada kõik mängijad laua taha, et mõelda tegevusele. Oleks kasulik, et kiirteefirmad teevad tanklates žesti, nagu suutsid TotalEnergies ja teised,“ märkis minister.

Vincis selgitas Pierre Coppey, et “kiirteede kontsessioonifirmad ei saa inflatsioonist kasu, mis karistab neid nagu paljusid ettevõtteid, kuna nende tööde hinnad, mida nad peavad tegema ehitamiseks ja võrgu nõuetekohaseks hoolduseks, on lõõmavad”.

Veelgi enam, “praegune inflatsioonilaine ei ole kiirteehindu mõjutanud”, rõhutas ta, 2022. aasta 1. veebruari seisuga tõusis iga-aastane 2%.

“Tõenäoliselt kestva tugeva surve fossiilkütuste hindadele kontekstis on ainus viis ostujõudu pikemas perspektiivis kaitsta säästvate lahenduste elluviimine maanteetranspordi dekarboniseerimiseks, mis moodustab, meenutagem, 85% reisidest. meie kaaskodanikest”, rõhutas Vinci Autoroutesi president.