Alustamise video – Vinfast VF 8: uus Vietnami tootja, kes soovib kiiresti ja hästi edasi liikuda - المعرفة

Alustamise video – Vinfast VF 8: uus Vietnami tootja, kes soovib kiiresti ja hästi edasi liikuda

Vinfast VF 8 : deux puissances : 358 à et 408 ch et deux batterieq de 82,2 et 87,7 kWh.
جوجل بلس

Seiklus algas Itaalias ja lõppes Vietnamis. Sest just Alpiülese Pininfarina peakorteris esitles uhiuus Vietnami tootja Vinfast eelmisel aastal oma esimest elektrilist linnamaasturit VF 8. Kui aga masina liin on projekteeritud Piemontes, siis see, kes maandub Euroopas ja Prantsusmaa mõne kuu pärast toodetakse Kagu-Aasias ja täpsemalt Põhja-Vietnamis Haiphongi uhiuues tehases.

Alustamise video – Vinfast VF 8: uus Vietnami tootja, kes soovib kiiresti ja hästi edasi liikuda

Alustamise video – Vinfast VF 8: uus Vietnami tootja, kes soovib kiiresti ja hästi edasi liikuda

2. aku võimsus on 87,7 kW ja mitte 93 kW nagu videos näha

Tavaliselt, kui tootja korraldab ajakirjandusele mõeldud katseid, toimuvad need lahtistel teedel või parimal juhul selleks puhuks renditud ringrajal. Mitte Vinfastis, mis pakub luksust neid kahte kombineerida, omas kindluses, või pigem saarel, mis selle juurde kuulub ja mis on täis privaatseid teid. See saar asub Vietnami lõunaosas Hiina meres, mitte kaugel mereäärsest kuurordist Nha Trangist.

Mida saab aga autotootja saarega peale hakata? Vinfasti taga on kõikvõimas Vingroup, riigi juhtiv eratööandja, mille aastakäive on 14 miljardit. Rühm, millel on mitu tegevust alates telefonist kuni kaubanduseni, sealhulgas meditsiini, hariduse ja kinnisvara, sealhulgas saared.

Mõnevõrra kahjutu rida

VF8, mis asub oma saarel, vaatab meid seetõttu oma V-kujulise iluvõrega, et mitte unustada oma nime. Ka sõitjateruumis on V armatuurlaua ülaosas. Need kaks elementi on samuti olulised, sest need on ehk ainsad, mis eristavad Vietnami linnamaasturit liikvel olevate kolleegide hulgast. Küllaltki suur, oma 4,75 m pikkuselt Audi Q4 E′Troni ja BMW ix 3 vahemikku jääv, on oma joontes üsna kahjutu, vähemalt ei riku kehtestatud reegleid.

Ees ja taga ühtne joon, kuid ilma fantaasiata.
Ees ja taga ühtne joon, kuid ilma fantaasiata.

Tänaval nähes kaelast lahti ei keera, aga Pininfarinal on õnnestunud vähemalt jooned siluda masinal, mis oma suuruse järgi oleks võinud pliiatsi alt läbi sõites kiiresti kohmakaks muutuda. halb disainer. Kas see joon, mis on uuele tootjale, keda tuleb märgata, pisut liiga kahjutu, on itaallaste ja vietnamlaste vahelise katkemise põhjus? Siiski on väga suur maastur VF9, millest peatselt räägime, ja väiksem VF7, mis on tulekul, palju lahknevama ja suurejoonelisema disainiga ning neile on alla kirjutanud teine ​​Itaalia stiilis kontor: Torino Design.

Ehtsast nahast istmed, järjest harvem valik.
Ehtsast nahast istmed, järjest harvem valik.
Armatuurlaud, millel domineerib 15,6-tolline keskekraan, mis koondab praktiliselt kõik juhtnupud.
Armatuurlaud, millel domineerib 15,6-tolline keskekraan, mis koondab praktiliselt kõik juhtnupud.

Aga tuleme tagasi meie saare ja meie VF8 juurde, kus salongis valitseb väga aasialik seniid. Peale traditsiooniliste varraste ja roolile paigaldatud juhtnuppude ei takista ükski nupp juhi ja tema kaassõitjate vaadet. Kõik on koondatud tohutule 15,6-tollisele horisontaalsele ja keskele paigutatud ekraanile. Tõmbame kohe paralleeli Teslaga, kes on seda algusest peale teinud.

Sellele mõtlete ka kõnealust ekraani kasutades, mis võimaldab teha kõiki vajalikke seadistusi, sealhulgas seda, mis võimaldab teil katuseluuki avada. Sest nagu Ameerika süsteem, on vietnamlaste oma täiesti sujuv, mis ei kehti alati Euroopa tootjate puhul, isegi nende puhul, mida peetakse esmaklassilisteks.

Lihtne, lennundusstiilis kasti juhtseade.
Lihtne, lennundusstiilis kasti juhtseade.

Premium, sõna on väljas ja Vinfast on selles valdkonnas alati oma ambitsioone näidanud. Kas see VF8 võib seega võtta eesmärgiks jahti pidada näiteks Mercedese EQC maal? Jah ja ei. Mitte kasutatud materjalide ja eriti mõne plasti tõttu odav keskkonsoolil, aga jah kokkupanemise poolest, pigem hästi tehtud. Ülemisel varustustasemel ehtsa nahaga polsterdatud istmed on piisavalt pehmed, et tagada hea mugavus, hea tugi ja hea tugevus, et vastu pidada ajale.

Rikkalik teljevahe, kuid üsna väike pakiruum

Tagaistmel on ka reisijad täiesti mugavad, mitte ainult tänu väga pikale 2,90-meetrisele teljevahele, vaid ka tänu jalgade alla õõnestatud põrandale, mis võimaldab neil esiistme alla libistada. See-eest peavad nad sõitma kergelt, sest pakiruum ei ületa 376 liitrit. Seda pole sellise suurusega auto kohta palju ja see on 140 liitrit vähem kui väiksem Audi Q4 e Tron. Nad lohutavad end väikese pagasiruumiga esikapoti all, a naljakas mille mõõtmed pole veel teada.

Kaks võimsusastet: 358 ja 408 hj.
Kaks võimsusastet: 358 ja 408 hj.

Premium, see VF8 on seetõttu osaliselt viimistluses. Teisest küljest on see nii oma mehaanilise osa kui ka varustuse osas. Sõiduabi tase koos aktiivse reguleerimise, reahoidmise abi (ja tsentreerimisabi) on parimat väärt. Mootori külgedel on neil kaks erinevat jõudu. Esimene, Eco versioonil, pakub 358 hj ja teine ​​(VF8 Plus) tippvõimsust 408 hj.

Need kaks mootorit käitavad nelja ratast üheaegselt ja on soovi korral saadaval kahe akuga, mille Vinfast ise toodab Haiphongi koostetehase ümbrises asuvas gigatehases. Väikseim neist näitab võimsust 82,2 kWh, teine ​​aga 87,7 kWh. Neid laetakse 11 kW kolmefaasilise vahelduvvoolu laadimise või alalisvoolu kiirlaadimise kaudu 31 minutiga, et saavutada kõige võimsama aku 70%.

Hästi varustatud, hästi tehtud, mitte liiga kõrge hinna eest.
Hästi varustatud, hästi tehtud, mitte liiga kõrge hinna eest.

Ilmselgelt on veel paar teadmatust, näiteks masina kaal, mis kahtlustame, et see pole ülemäära kerge. Sama tundmatu on selle VF 8 tegelik autonoomia. Paberil oleks mootori ja võimsaima akuga 447 km ning 358 hj agregaadi ja “väikese” akuga 420 km.

Lühikesel katserajal oli ilmselgelt võimatu kütus otsa saada. Kuid 2 km improviseeritud ringrada võimaldas kontrollida selle VF8 käiguosa head tervist, saavutades hea kompromissi mugavuse ja juhitavuse vahel, isegi kui üsna painduvate vedrustuste reguleerimine on pühendumine Ameerikale, riigile. kus Vinfast on kohal samal ajal kui Euroopas. Kiirendused on ausad, ilma üle jõu käivad, isegi 408 hj versiooni puhul, mis viitab väga suurele kaalule, mille üle 2 tonni kahtlustame. Siiski on masin piisavalt dünaamiline, et loota väljakuulutatud aegade saavutamist: 0–100 km/h 5,5 sekundiga ja maksimaalne kiirus 200 km/h.

10 aastane garantii

Esmaklassilised mootorid ja seadmed, mis ei ole vähem, ennustavad hindu, mis on ka. Välja arvatud see, et nad ei lähe seda tüüpi mudelite puhul liiale. VF8 Eco hind algab 43 050 eurost ja Plus versioon 58 700 eurost. Saadaval on ka teisi valemeid, mis sisaldavad aku renti 120-150 eurot kuus koos LOA-ga. Algajale kaubamärgile kleepuv usaldusväärsus jääb teadmata. Selle valdkonna kriitika vastu võitlemiseks annab Vinfast oma autodele garantii 10 aastat ja maksimaalselt 200 000 km. Mis peaks Lääne kliente rahustama selle tundmatu ees, kes järgmisel semestril saabub? Vastus aasta lõpus.