WIMBLEDON - Nadal nr 2, Djokovic nr 4, Kyrgios top 20...: milline oleks paremusjärjestus, kui Wimbledon oleks punkte andnud? - المعرفة

WIMBLEDON – Nadal nr 2, Djokovic nr 4, Kyrgios top 20…: milline oleks paremusjärjestus, kui Wimbledon oleks punkte andnud?

WIMBLEDON - Nadal nr 2, Djokovic nr 4, Kyrgios top 20...: milline oleks paremusjärjestus, kui Wimbledon oleks punkte andnud?
جوجل بلس

Igal suure slämmi turniiril on see tavaliselt natuke sama rituaal. Päev pärast finaali tormame ATP ja WTA maailma edetabelisse, et näha omal nahal mitu päeva olnud prognooside vormistamist. See on natuke kirss tordil, väike pirn söögikorra lõpus, nagu iga teinegi viis, kuidas pärast kahte adrenaliinist laetud nädalat õrnalt alla tulla.

Sel aastal sellist rituaali ei toimu. Selle esmaspäeva, 11. juuli, päev pärast Wimbledoni maailma edetabelit oleme teadnud juba kaks nädalat pärast seda, kui Londoni suure slämmi turniiri ATP- ja WTA-punktid amputeeriti, tuleb meeles pidada, mis on ametivõimude ühiselt sanktsioneeritud otsus. kogu Inglismaa klubi Venemaa ja Valgevene mängijate väljajätmise eest pärast Vladimir Putini tungimist Ukrainasse.

Ärritav küsimus: kas venelaste ja valgevenelaste väljajätmine Wimbledonist on hea otsus?

Wimbledon

Töökas Djokovic, patune kiirustades, ajalooline Rybakina: Wimbledon 2022 10 olulise statistikaga

5 TUNDI TAGASI

Sealt edasi öelda, et Novak Djokovic ja Elena Rybakina vallutasid kirsisabade eest tenniseplaneedi auväärseima tiitli, on samm. Peale triumfi prestiiži lahkusid nii serblased kui ka kasahhid – vene päritolu… – kumbki korraliku summaga 2 miljonit naela (umbes 2 361 000 eurot), millest piisab juulis rahulikult mõne puhkuse veetmiseks. Kuid sportlikult on see tõsiasi: see tiitel on väärtusetu. Isegi Wimbledoni teisel nädalal vaidlustatud Future of Ajaccio võidetud kaheksandikfinaal tõi neist rohkem punkte.

Djokovic, suur võitja ja suur kaotaja

Siit jõuamegi olukorra üsna burleskse poole. Oma 21. suure slämmi tiitli võitmisega pälvis Novak Djokovic, kes kaotas eelmisel aastal oma tiitli 2000 punkti, “teenitud” õiguse langeda maailmas 3. kohalt 7. kohale. Kui ta oleks kogunud normaalse punktisäästu, oleks ta kindlasti ka edetabelis langenud, kuid ainult ühe koha võrra, mis oleks Rafael Nadali kasuks.

Hispaanlane, poolfinalist, kui tal polnud kaitseks vähimatki mõtet (ta kaotati eelmisel aastal), oleks tõusnud taas maailma 2. kohale Daniil Medvedevi taga, kes jääb tõrjumisest hoolimata esikohale. See-eest on venelase teiseks jäänud Aleksandr Zverev, kes samuti puudub, kuid on vigastatud.

Kuid lõppude lõpuks pole Nadal ja Djokovic ajaloo suurimad kaotajad. Esimest korda oma suure slämmi karjääri jooksul finalistist Nick Kyrgiost on rohkem kahju. Austraallane kaotas viis kohta, leides end 45. kohalt, kui ta oleks pidanud võitma 24, et leida end maailma 16. kohalt, mis on väga lähedal oma parimale edetabelisse (13. 2016. aastal). Teda ootas US Openi seemnestaatus. Seal peab ta selle saamiseks piitsutama.

Norrie, Goffin või Van Rijthoven võivad välja näha sünged

Muidugi on ka Briti esikoha poolfinalist Cameron Norrie, kes oleks pidanud naasma 10 parema hulka ja isegi parandama oma parimat edetabelit (8.). Ja ometi püsib ta 10 parema (11.) väravas, kuhu seevastu jääb vaatamata kaotusele 1. ringis Felix Auger-Aliassime. Nagu mida, on ka “süsteemi” võitjaid.

Aga seal on enamasti pekstud. Samuti tuleks mainida veerandfinaliste Cristian Garin ja David Goffin, kes langesid maailmas vastavalt 56. ja 71. kohale, selle asemel, et tõusta 35. ja 42. kohale. Unustamata kaht üllatavat kaheksandikfinalisti, austraallast Jason Kublerit ja hollandlast Tim Van Rijhtovenit, kes ei integreerinud Top 100 hulka, kui pidanuks üksteisele järgnema maailma 72. ja 73. kohal.

“Djokovic mängib Wimbledonis terve oma hooaja, mis on tema jaoks märkimisväärne kaal.”

Lõpuks ei lähe ühel Wimbledoni väljakuulutatud suurel kaotajal, lahkuval finalistil Matteo Berrettinil nii halvasti, sest ta kaotab “ainult” neli kohta (11.-15.). Kohad, mille ta oleks nagunii kaotanud, sest meenutagem, et ta sellelt Wimbledonilt (Covid) puudus. Ei kahetse siis.

Harmony Tan suurte ohvrite seas

Naiste poole pealt on ka kahel finalistil, mille kallal nokitseda. Elena Rybakina jääb maailma 23. kohale, kui ta oleks pidanud sensatsiooniliselt pääsema 10 parema sekka, olles 6. kohal. Ja vaene Ons Jabeur, kes on juba oma kaotusest kurb, peab samuti loobuma oma “positsioonist” Iga Swiateki teisena, et langeda 5. kohale. Uus maailma number 2? Anett Kontaveit, võideti 2. ringis. Ei kommenteeri…

Kuid suured kaotajad on pigem poolfinalistid. Eelkõige Tatjana Maria, kes oleks pidanud oma parima edetabeli alistama, et leida end 34. (98. koha asemel ehk 64 kaotuskohta!). Simona Halep võib kiruda ka Vladimir Poutine’i, sest ilma temata oleks ta naasnud 10 parema hulka. Patrick Mouratoglou uus titt võidab kõigest hoolimata väikese koha (18.-17.).

Ja kuidas on lood selle Wimbledoni üllatusveerandfinalistidega, eriti sakslase Jule Niemeieriga, kes oleks pidanud 100 hulgast välja jäämise asemel jõudma 50-le lähemale. Julm, isegi rohkem kui Ajla Tomljanovici ja Marie Bouzkova jaoks…

Mis puudutab meie kolme prantslasest kaheksandikfinalisti, siis nemad on samuti selle valge operatsiooni suurte ohvrite hulgas. Eelkõige Harmony Tanile, kes oleks pidanud saavutama 31 kohta, et 100 parema hulgas (nagu Niemeier) 84. kohale jõuda. See oli uks täiesti teistsugusele horisondile, kus juba lühemas perspektiivis oli US Openil finaallaud garanteeritud. See võib muuta karjääri ja seega ka elu.

Caroline Garcia oleks pidanud tõusma 18 kohta, et tõusta 37. kohale, Alizé Cornet’st (33.) maha. Selle asemel on kaks prantslannat sel esmaspäeval 38. (Niçoise’i jaoks) ja 48. (Lyonnaise’i jaoks). Nõus, see on vähem tõsine kui Harmony puhul. Aga kõik sama…

“Päris” WTA edetabel selleks esmaspäevaks, 11. juuliks (pärast Wimbledoni) “Virtuaalne” WTA edetabel, kui Wimbledon oleks punkte andnud
1. Swiatek 1. Swiatek
2. Kontaveit 2. Jaber
3. Sakkari 3.Kontaveit
4. Badosa 4. Sakkari
5. Jaber 5. Badosa
6. Sabalenka 6. Rybakina
7. Collins 7. Sabalenka
8. Pegula 8. Pegula
9. Muguruza 9. Collins
10. Raducanu 10. Halep
… 38. Kornet 33. Kornet
48. Garcia 34. Maarja
77. Parry 37. Garcia
… 98. maria 67. Parry
... 115. Tan 86. Tan
“Päris” ATP edetabel selleks esmaspäevaks, 11. juuliks (pärast Wimbledoni) “Virtuaalne” ATP edetabel, kui Wimbledon oleks punkte andnud
1. Medvedev 1. Medvedev
2. Zverev 2. Nadal
3. Nadal 3. Zverev
4. Tsitsipas 4. Djokovic
5. Ruudi 5. Tsitsipas
6. Alcaraz 6. Ruudi
7. Djokovic 7. Alcaraz
8. Rubljov 8. Norrie
9. Auger Aliassime 9. Rubljov
10. Patune 10. Patune
11. Norrie 11. Auger Aliassime
… 21. Monfils … 16. Kyrgios
… 45. Kyrgios 26. Monfils
… 49. Nakashima … 35. garin
… 56. garin … 40 Nakashima
… 71. Goffin … 42. Goffin

Wimbledon

Serveerimine, naasmine, rahuolemine: kolm relva, mis teevad Djokovicist parima rohumängija

19 TUNDI TAGASI

Wimbledon

Kyrgios: “Ta ei teinud midagi erakordset, kuid ta ei näinud kunagi välja destabiliseeritud”

20 TUNDI TAGASI